Tłumaczenia techniczne w języku niemieckim

Tłumaczenia techniczne niemiecki

Tłumaczenia techniczne niemiecki od native speaker'a języka niemieckiego

tłumacz języka niemieckiego
Tłumaczenia
już od
50 zł
w języku niemieckim
tłumacz niemiecki
tylko od
native speaker'a
tłumacz techniczny niemiecki
Tłumaczenia techniczne
na
język niemiecki
tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne w języku niemieckim

Termin tłumaczenia techniczne wiąże się z tłumaczeniem tekstów technicznych, do których zalicza się m.in. tłumaczenie instrukcji obsługi, tłumaczenie artykułów naukowych z dziedzin technicznych lub opisów procesów lub mechanizmów wysokowyspecjalizowanych. Tłumaczenia techniczne różnią się od tłumaczeń specjalistycznych zakresem, którego one dotyczą. W przypadku tłumaczeń technicznych jest mowa wyłącznie o tekstach związanych z techniką i technologią. Teksty techniczne pojawiają się często jako tłumaczenie artykułów naukowych w czasopismach technicznych.

Tłumaczenie instrukcji obsługi jako tłumaczenie techniczne

Przykładem tłumaczenia technicznego może być tłumaczenie instrukcji obsługi, np. maszyny produkcyjnej. Instrukcja obsługi maszyny często zawiera słownictwo techniczne i opisuje procesy produkcyjne. W takim przypadku tłumaczenia techniczne są niezbędne, gdyż potrzebna jest tłumaczowi głębsza wiedza o mechanizmach maszyny, nazwach części maszyny oraz niekiedy też wiedza fachowa dotycząca odpowiednich procesów.

Ze względu na bardzo szeroką tematykę, którą tekst techniczny, np. instrukcja obsługi, może przybrać, tłumaczenie techniczne wymaga więcej czasu do realizacji niż np. tłumaczenie zwykłe. W przypadku tłumaczeń technicznych, zwłaszcza z zakresu elektroniki, mechaniki i informatyki, zachęcam do współpracy. Jako tłumacz języka niemieckiego i native speaker jestem w stanie pomóc Państwu w zakresie tłumaczeń technicznych na język niemiecki.

Tłumacz niemiecki

Kilka słów od tłumacza

Dzień dobry,

nazywam się Ralf Skrzypczak jestem tłumaczem języka niemieckiego. Urodziłem się i mieszkałem przez 23 lata w Niemczech. Uczęszczałem do niemieckich szkół i na studia w Niemczech. Jestem inżynierem elektrotechniki i informatyki.

Tłumaczeniem zajmuję się już od przeszło trzech lat. Mieszkając w Polsce prowadzę już od 2016 roku swoją własną działalność.

Pozdrawiam serdecznie,

Ralf Skrzypczak