Copywriting i pisanie tekstów po niemiecku

Copywriting i pisanie tekstów od native speaker'a języka niemieckiego

tłumacz języka niemieckiego
Tłumaczenia
już od
50 zł
w języku niemieckim
tłumacz niemiecki
tylko od
native speaker'a
tłumacz techniczny niemiecki
Tłumaczenia techniczne
na
język niemiecki
tłumaczenia techniczne

Copywriting i pisanie tekstów po niemiecku

Copywriting, czyli tzw. pisanie tekstów, wymaga dużo więcej nakładu pracy od tłumacza lub copywriter’a niż np. dokonanie tłumaczenia zwykłego lub nawet przekład tłumaczenia technicznego. Kiedy w przypadku tłumaczeń, osoba przekładająca tekst na język docelowy może posługiwać się tekstem, lub inaczej mówiąc wiedzą i nakładem pracy jego autora, to w przypadku copywriting’u, czyli pisaniu tekstów od podstaw, takiej pomocy nie ma.

Pisanie tekstów wymaga od copywriter’a zatem bardzo dużego nakładu pracy. Po pierwsze musi on przyswoić sobie wiedzę z danego zakresu, a potem złożyć tę wiedzę w logiczną całość, żeby móc obmyśleć optymalną strukturę tekstu. Dla copywriter’ów każdy nowy projekt wiąże się niemal zawsze z utworzeniem wszystkiego od podstaw, często nawet obmyślają sam temat. Kreatywność w tym zawodzie stoi więc na pierwszym miejscu.

Pisanie tekstów SEO jako copywriting par excellence

Najbardziej wymagającym zadaniem dla copywriter’a, omijając tutaj teksty specjalistyczne, jest niewątpliwie pisanie tekstów SEO. W przypadku takiego zadania copywriter nie tylko ma za zadanie przyswoić sobie wiedzę na dany temat i łączyć ją w logiczną całość tak, żeby powstała optymalna struktura tekstu, lecz musi on również mieć umiejętności analityczne i programistyczne, żeby jako produkt końcowy powstał zoptymalizowany tekst. Stąd też określenie pisanie tekstów SEO jako copywriting par excellence, nie bierze się z znikąd.

Osoba podejmująca się copywriting’u w języku obcym, nie będąc native speaker’em tego języka, nie będzie w stanie wywiązać się z tego zadania w sposób należyty. Tworząc zoptymalizowany tekst docelowo chcemy otrzymać tekst, który nie tylko jest pisany pod SEO, ale ma on być również czytelny dla odbiorcy w jego języku ojczystym. Z tego powodu oszczędzanie środków finansowych na takiego rodzaju przedsięwzięcia często kończy się fiaskiem. Jako tłumacz języka niemieckiego, copywriter i native speaker chętnie podejmę się pisania tekstów SEO.

Tłumacz niemiecki

Kilka słów od tłumacza

Dzień dobry,

nazywam się Ralf Skrzypczak jestem tłumaczem języka niemieckiego. Urodziłem się i mieszkałem przez 23 lata w Niemczech. Uczęszczałem do niemieckich szkół i na studia w Niemczech. Jestem inżynierem elektrotechniki i informatyki.

Tłumaczeniem zajmuję się już od przeszło trzech lat. Mieszkając w Polsce prowadzę już od 2016 roku swoją własną działalność.

Pozdrawiam serdecznie,

Ralf Skrzypczak